Skip to content

Masz już swoją paczuchę, ale…

od czego zacząć?

Jeśli wybrałeś świecę sojową, to na pewno przykładasz dużą wagę do “rytuału” jakim jest spalanie świec, które mogą towarzyszyć w wielu sytuacjach, tworząc wspaniały klimat. Świece sojowe to wyjątkowe produkty z którymi należy się odpowiednio obchodzić, aby wykrzesać z nich 100% możliwości!

Paczka od MyCandle2

Nasz krótki poradnik

spalania świec sojowych

 • Po odpakowaniu,

  W szczególności w okresie zimowym, po odebraniu paczki i odpakowaniu swojego zamówienia – odczekaj parę chwil, aż cała świeca, a w szczególności szkło wyrówna się do temperatury pokojowej. W tym czasie możesz nacieszyć oko – gdyż świeca, którą posiadasz stanowi piękną ozdobę, nawet gdy nie płonie.

 • Pierwsze odpalenie,

  Pierwsze palenie świecy powinno trwać odpowiednio długo, to bardzo ważne, aby nie odpalać świecy na parę chwil lub “na spróbowanie”. W teorii powinno ono trwać minimum 1,5-2h choć zależy to od wielkości świecy, rodzaju knota i szkła. Nie zaleca się jednorazowo palić świecy dłużej niż 4h, ponieważ wosk może ulec przegrzaniu przez co straci swoje właściwości. W niektórych wypadkach wystarczy nawet godzina – chodzi o to, aby wosk stopił się od góry aż po brzegi. To zapobiegnie tunelowaniu się świecy i ułatwi jej dalsze użytkowanie!

 • Spalanie świecy sojowej,

  Przycinaj knot przed każdym ponownym odpaleniem, najlepiej na długość ok. 0,5cm. Zanim odpalisz świecę – zastanów się, bo może być za gorąca aby potem ją przenieść, a to gdzie będzie się palić jest bardzo istotne. Nie zalecamy odpalania np. na parapecie, delikatny przeciąg wpłynie na nierównomierne spalanie. Może to spowodować również sytuacja w której postawisz ją bardzo blisko innych przedmiotów lub ściany. Kiedy zakończysz użytkowanie, zgaś świeczkę zatapiając knot w roztopionym wosku lub odcinając dopływ powietrza – to naszym zdaniem najlepsze metody. No i bardzo ważne! Zaraz po zgaszeniu – nie przenoś świecy, stopiony wosk będzie miał mały miszmasz ; ) 

 • Wykończenie świecy

  Kiedy zostaje już resztka świecy, nie jest miło – wiemy : ) Ale odradzamy wypalania jej na siłę do końca, najlepiej gdyby na dnie została jeszcze warstwa ok. 1 cm wosku. Nasze świece są tak skonstruowane, aby knot skończył się w odpowiednim momencie, ale jednak warto o tym pamiętać! Wypalanie świecy do samego dna nie jest dobre dla szkła i naraża je na uszkodzenie – a przecież lepiej skorzystać wówczas z programu ”Refill ” 

Jesteśmy dla Was

MyCandle to sklep internetowy, który oferuje ręcznie tworzone świece sojowe. Nasze świece sojowe tworzymy z najwyższą starannością i dbałością o szczegóły. Znajdziesz u nas świece sojowe zapachowe oraz świece sojowe bezzapachowe. Dla każdego coś wyjątkowego! 

©mycandle 2023

Jesteśmy dla Was

MyCandle to sklep internetowy, który oferuje ręcznie tworzone świece sojowe. Nasze świece sojowe tworzymy z najwyższą starannością i dbałością o szczegóły. Znajdziesz u nas świece sojowe zapachowe oraz świece sojowe bezzapachowe. Dla każdego coś wyjątkowego! 

TAG MyCandle SECONDARY

©mycandle 2023

Wykonawcą sklepu internetowego i partnerem marki jest – Agencja Reklamy Visual Art